Студентська віза в США починається не з подачі документів, а з отримання підтвердження обраного навчального закладу про зарахування на навчання. Ця форма має окремий код — I-20, і подається вона від імені коледжу чи університету.
Щоб ваша мрія здійснилась, і ви могли здобути освіту в Америці, слід докласти немало зусиль для отримання американської візи F1. Тільки цей тип візи дає право на навчання та певні переваги:
Вік аплікантів від 14 до 40 років, тож головне — вступити до вузу та отримати відповідну візу.
Як відкрити студентську візу в США ви можете дізнатись на одному з наших вебінарів, що детально розкривають тему вибору типу візи, підготовки документів, процесу оформлення та проходження співбесіди. Вся інформація актуальна!
Коли мова йде про студентську візу F1 або M1,треба розуміти, що вона стосується лише програм академічного навчання. Під неї підпадають також ті, хто:
Тривалість навчальної візи може складати різний термін, залежно від строку самого навчання. Варто знати, що отримати студентську візу у США, а потім прогулювати навчання не вийде. Спійманих на цьому учнів можуть відрахувати та депортувати з країни. Навчальні програми розраховані на 18-годинну зайнятість протягом тижня, тож залишається достатньо часу на самоосвіту, подорожі чи й роботу.
Існує три типи навчальних віз. F1 USA підходить тим, хто вступив на програми академічної освіти (коледжі, університети, школи), в тому числі мовні курси ESL.
M1 — це візи для тих, хто планує вчитися у закладах, що не мають акредитації (курси професійної підготовки тощо).
Є й третій тип, це віза J1, вона призначена для тих студентів, які здобувають освіту за програмами обміну між вузами різних країн. Зі зрозумілих причин цей тип наразі українцям практично недоступний.
Однак, якщо ви просто плануєте пройти короткострокове навчання, скажімо, два тижні, то більш доречною може виявитися віза гостьова, або туристична. Вона має значно більший термін дії, і також дає право багатократного в’їзду-виїзду.
Орієнтовний перелік документів для подачі на студентську візу США виглядає таким чином:
Важливо, щоб документи підтверджували ваші плани повернутися згодом до України. Це може вплинути на рішення візового офіцера під час співбесіди.
Разом із заявником на визу F ф1 США можуть отримувати візу члени його сім’ї (другий із подружжя та/або діти). Для кожного з них треба теж підготувати відповідний пакет документів. Вони претендуватимуть на візу F2/M2.
Дуже важливим є питання платоспроможності студента, оскільки навчання платне. Студент повинен мати змогу утримувати себе (та членів родини у разі потреби), оплачувати житло і навчання протягом всього терміну. Виняток становлять випадки, якщо у вас є спонсор, який бере не себе всі витрати, або ви навчаєтеся за грантовою програмою.
Оформлення студентської візи в Америку відбувається за тим самим сценарієм, що й туристичної чи бізнес-візи. Окрім консульського збору в розмірі 185 доларів існує ще збір SEVIS у сумі $350, який необхідно сплатити за кілька днів до співбесіди в Посольстві. SEVIS — це сервер та система, яка зберігає та контролює статус всіх студентів - неіммігрантів, а також членів їх родин, які в’їхали за візами типу B2/M2.
Звертаючись за візовою підтримкою до компанії Ticket to America, ви отримуєте рекомендації щодо вибору типу візи, перевірку правильності заповнених анкет, поради щодо підготовки документів. Все це на найвищому професійному рівні, який підтверджується нашим досвідом та позитивними відгуками наших клієнтів.